Aromaterapie ve vířivce pro zdraví a pohodu

virivka-aquamarine-spa-360x360

Aromaterapie používá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky, a top především za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Vedle masáže a inhalace vonných silicí je často používaná metoda koupel ve vířivce, která přinese uvolnění a pohodu.

Aromaterapie se občas považuje za druh alternativní medicíny. Při dnešním objektivistickém pojetí lékařství ale alternativní metody často nejsou schopny podat důkazy efektivity, které by objektivistická medicína byla schopna zhodnotit jako účinné. To ale nic nemění na tom, že můžeme považovat metody aromaterapie za blahodárné pro zdraví.

V aromaterapii se používají rostlinné oleje, do nichž se přidávají aromatické esence (přírodní silice). Oleje se míchají těsně před masáží a to podle potřeby účinku buď stimulující nebo uklidňující. V čínské medicíně, která používá principy jin a jang, se oleje se stimulujícím účinkem zařazuji jako jang a uklidňující jako jin.

Mezi nejrozšířenější éterické oleje patří silice citronové trávy (lemongras), levandule, cedrového dřeva, zázvoru, santalového dřeva, borovice, jasmínu nebo třeba růže.

Procedury

  • Aroma masáž (aromaterapeutická masáž): ošetření celého těla od vlasové části hlavy až po prsty u nohou vonnými oleji.
  • Inhalace: vdechování aromatických olejů může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit chladu, tepla nebo povzbuzení. Je často využívána při léčbě psychických nebo psychosomatických onemocnění.
  • Aromaterapeutická koupel: aromatická koupel se od klasické léčebné koupele liší přidaným éterickým olejem nebo aroma směsí. Koupel je příjemně relaxační a uklidňující.

Aromaterapeutická koupel je technicky vhodně proveditelná třeba i ve vířivce. Doporučujeme kvalitní vířivky a hydromasážní vany Sundance Spas, u nichž je možné využít aromaterapeutické procedury a které jsou odolné vůči používaným látkám. Vířivka zajistí i relaxační masáž. Doporučujeme se poradit přímo v prodejně Aquamarine Spa, která tyto vířivky prodává a která má v Praze a Bratislavě k dispozici i showroom, kde je možné tyto vířivky vidět na vlastní oči.

Přidej komentář

Download Free Verizon Ringtones Online. | Thanks to Best CD Rates, Bank Deals and Bad Credit