Rakytníkový olej

Plod rakytníku

Rakytníkový olej (Hippophae rhamnoides oil) je ze všech obsahových látek v rakytníku nejcennější. Je tmavě oranžové barvy a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides), a to zpravidla lisováním za studena, které zachovává všechny biologicky aktivních látky. Je vhodný na vnější i vnitřní použití. Rakytníkový olej je přírodní koncentrát důležitých vitamínů, jako jsou vitaminy A, B1, B2, B6, D, E, F, K, P. Kromě toho obsahuje beta-karoten, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli, a také významné esenciální mastné kyseliny omega-3, 6 a 9.

Rakytníkový olej je také zdrojem vzácné omega-7 mastné kyseliny, která se v přírodě vyskytuje jinak velmi zřídka, v rakytníkovém oleji je obsažena až ze 40 %. Je vhodným doplňkem výživy při avitaminóze, působí podpůrně při infekčních chorobách a v období rekonvalescence. Obsažené látky ho řadí také do kategorie antioxidantů.

Pozitivní účinky při obtížích

Rakytníkový olej se doporučuje při následujících obtížích:

 • žaludečních a dvanácterníkových vředech (způsobených Helicobacter pylori),
 • chorobách tlustého střeva,
 • zánětlivých stavech trávicího ústrojí a sliznic (dutiny ústní, pochvy atd.),
 • průjmech,
 • kožních chorobách a poranění kůže (mykózy, popáleniny, omrzliny, proleženiny, popraskané bradavky u kojících žen),
 • nemocech kardiovaskulárního systému,
 • poškození sliznic po chemoterapii,
 • hemoroidech a bolestivých trhlinách konečníku.

Kromě toho:

 • předchází rozvoji trombotického zánětu žil, arterioskleróze a srdečním infarktům,
 • zvyšuje odolnost organismu,
 • doplňuje nedostatek vitaminů a minerálů,
 • má pozitivní vliv na pokožku,
 • zpomaluje vypadávání vlasů.

Vyzkoušejte Rakytníkový olej za vynikající cenu!

» 100% Rakytníkový olej
» kapky 30 ml (Terezia Company)

Výrobek obsahuje výhradně 100% rakytníkový olej bez příměsí, konkrétně 100% olej z dužiny rakytníku řešetlákového. Je vhodný na vnější i vnitřní použití. Získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek důležitých pro lidské zdraví.

» 100% Rakytníkový olej
» 50+10 tob. ZDARMA (Terezia Company)

Nyní v akci +10 tobolek ZDARMA!

Výrobek obsahuje výhradně 100% rakytníkový olej bez příměsí. Získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek důležitých pro lidské zdraví. Tobolky pro snadné a pohodlné užívání.

» 100% Rakytníkový olej
» 50 ml (Pharma Activ)

Rakytníkový olej je multiminerální preparát s maximální vstřebatelností, který je bohatým zdrojem vitamínů ze skupiny A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kyseliny listové, organických kyselin, karotenoidů, cukrů, tříslovin a mnoha minerálních solí. Je vhodným doplňkem výživy při avitaminóze, působí podpůrně při infekčních chorobách a v období rekonvalescence. Získáno z plodů pěstovaných v ekologicky čisté oblasti Sibiře.

Tipy pro užívání

Vnitřní užívání: Berte 5 kapek denně během jídla. Nejlepší je užívat rakytníkový olej přímo, nebo smíchaný s jogurtem, kefírem nebo kyselým mlékem.

Zevní užívání: Rakytníkový olej je možné používat k mazání postižených míst, k výplachům ústní dutiny a krku, podávat ve formě obkladů nebo jako složku pleťových a vlasových masek. Olej je možné míchat s krémy, balzámy nebo s olivovým olejem.

Diskuze a zkušenosti s rakytníkovým olejem, recenze

Pokud máte vlastní zkušenosti s rakytníkovým olejem, můžete přispět do diskuze pod článkem, zde přinášíme citaci ze zkušenosti zákazníků obchodu Pro zdraví:

– Rakytníkový olej mne zaujal svým složením a přírodním původem, mám s ním výborné zkušenosti. Po dlouhodobém užívání se výrazně zlepšil stav cév a hodnot krevních destiček, užívání ve tvaru tobolky je pohodlné a zaručuje denně stejnou dávku.

– Rakytníkový olej při delším užívání působí velice dobře na stav kůže, rychleji se hojí drobné ranky, hustotu a lesk vlasů a na nehty.

– S rakytníkovým olejem jsem velice spokojená, měla jsem problémy se štítnou žlázou a pomohlo mi to ke sníženým hodnotám štítné žlázy a budu i nadále tento produkt využívat. Doporučila jsem ho i mé dceři a přátelům, kteří mají tytéž problémy.

Přidej komentář

Download Free Verizon Ringtones Online. | Thanks to Best CD Rates, Bank Deals and Bad Credit